20 yıl önce… AK Parti’nin iktidara geldiği gün Erdoğan’ın fotoğrafını paylaştılar

AK Parti’nin iktidara geldiği seçimlerin yıl dönümünde yapılan paylaşımda, “20 yıl evvel bugün, bu saatler” sözü kullanıldı. ÖTe yandan paylaşımda, Erdoğan’ın “2181” numaralı sandığa oyunu atarken çekilen fotoğrafı yer aldı.

Dün katıldığı programda AK Parti’nin 20 yıllık iktidarlık sürecinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti Türkiye’ye rekorlar kırdırırken milletimiz bize 20 yıl iktidarda kalma rekoru kırdırdı. AB’de bizimle bu süreci paylaşan hiçbir önder kalmadı. Hepsi değişti, hepsi gitti. Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa yolunda bizimle yürüyen tüm dava arkadaşlarıma süreç içinde şükranlarımı sunuyorum. En hoş anılarımdan biri yapıtları hizmetleri kullanan vatandaşlarımızın yüzündeki memnunluk. Yüzyılın işini 20 yıla sığdırdık. Hastanelerle vatandaşlarımız şifa buldu. Yollarla uzakları yakın ettik. Gençlik mitinglerimizde zincirler kırılacak Ayasofya açılacak derdik. Ayasofya açıldı bize nasip oldu. Bunu unutmak mümkün değil. Seçim kampanyamızda Türkiye genelinde ne yaptıysak hepsini hem görsel hem kitaplarla milletimize ulaştırmaya çalışacağız” açıklamasında bulunmuştu.

SİYASİLERDEN 3 KASIM 2002 MESAJLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Lider, tarihe taraf verir… Yerli ve Ulusal kalkınma atağıyla, Türkiye’ye çağ atlatan vizyonuyla Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, geleceğe inançla ve emin adımlarla yürüyoruz. 3 Kasım 2002’nin yıl dönümünde #MilleteHizmetYolunda daima birlikte nice senelere

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ: Her geçen gün yeni bir heyecan ve gururu yaşadığımız #MilleteHizmetYolunda, AK Parti olarak iktidarda 20’nci yılımızı geride bırakıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Hizmetkar” anlayışımızı sürdürecek ve Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edeceğiz.

AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan: Lisana kolay, 20 yıl… Aziz milletimize müteşekkiriz. Birçok yıllara… 3 Kasım 2002; yeni bir dirilişin, değişimin ve kalkınmanın miladı, bir Anadolu İhtilali’dir.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir: Bundan tam 20 yıl evvel, 3 Kasım 2002’de Genel Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti, milletimizin takdir ve teveccühü ile tek başına iktidara gelmiş ve ülkemize eser, milletimize hizmet kazandırma yoluna çıkmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir