Fatih Tekke: Güçlü bir kadro yapmak için çaba sarf ediyoruz

 

Süper Lig’in 2023-24 dönemi öncesi hazırlıklarını Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde sürdüren İstanbulspor, çalışmalarını günde çift idmanla sürdürüyor.İdman öncesi İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Takımda sakat oyuncu kalmadığını lisana getiren Fatih Tekke, “Hemen çabucak tam takım ile ağır biçimde çalışıyoruz. Bir hazırlık maçı yaptık. Şu ana kadar kampımız pek keyifli geçiyor. Ortamıza katılacak oyuncularımız var. Onları bekliyoruz. İzlediğimiz oyuncular var, bakmamız gereken oyuncular var. Onlarla ilgili çalışmalarımız var. Yani ağır bir formda devam ediyor. Kampın temel özelliği oyuncuların kadroya alışması. Biz titizlikle hareket ediyoruz. Mecburen bu türlü davranmak zorundayız. Türk oyuncuda sayısal olarak kasvetimiz olabilir. Genel manada mevcut oyuncularımın grup içinde çalışması pek güzel. Benim için değerli olan bu lakin alışılmış önümüzde çok fazla müddet yok. Bir an evvel belirlediğimiz konumlara katabileceğimiz oyuncuları katıp onlarla bir arada oynamak istediğimiz oyun formasyonlarını tekrar yapmamız lazım. Zira bizim savunma da oynasak atak da oynasak yapmamız gereken atılımlar var ve tüm futbolcularımın bunu bilmesini istiyorum. Yeni gelenler de bize katılınca bunları tekrar etme talihimiz olacak” diye konuştu.

“İŞİMİZ KOLAY DEĞİL”

Tekke, kamp takımında genç oyuncular da olduğunu lisana getirerek, “Potansiyeli olan oyuncular var. O nedenle hoş keyifli geçiyor. Sayısalından daha çok bizim maliyetlerimize uygun aradığımıza yakın oyuncuları almaya çalışıyoruz. Transfer zamanlama olarak, oyuncu profilli olarak çok kıymetli. Bunlar kolay olan şeyler değil. Bazen maddi nedenlerle bazen de tercih sebebiyle transferler olmayabiliyor. Kolay değil lakin biz çok titiz davranmak zorundayız. Biz öbür kulüpler üzere maddi olarak rahat davranabilecek durumda değiliz. Biz ligde kalabilecek geçen yıldan daha güçlü bir takım yapmak için efor sarf ediyoruz. Münasebetiyle işimiz kolay değil” biçiminde konuştu.

ÇOK DİKKATLİ DAVRANIYORUZ

Diğer kulüplerden farklı olarak kendilerinin biraz daha mütevazı bütçede olmasına dikkati çeken Fatih Tekke, “Bizim baktığımız oyuncuların en azından başkalar kulüplere oranla biraz altlarda olması lazım. Transferde yanılgı yapma oranı da var. Hasebiyle en az kusur yaparak çabuk halde ki bence en kıymetlisi o kadroyu oluşturmak istiyoruz. Zira vaktimiz yok. Geçen sene faydalandığımız kiralık oyuncuların sayısı 13tü. Onlardan önemli faydalandık. Bu türlü bir süreç yaşanmasını istemiyorum. Dediğim üzere dönem başında birbirine ahenk sağlayan bir grup kurmak zorundayız. Bunun için de ne çok dikkatli davranıyoruz. Şu ana kadar biraz yavaşız lakin pek doğal” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir