Galatasaray TV Spikeri Serbay Şenkal Siyasi Paylaşımları Nedeniyle İşten Çıkarıldı: ”Sizden Korkmuyorum”

10 yılı aşkın müddettir Galatasaray TV’de çalışan spiker Serbay Şenkal, YouTube kanalından yaptığı açıklamada ‘siyasi iktidarı eleştirdiği toplumsal medya paylaşımları’ nedeniyle Galatasaray tarafından işten çıkarıldığını açıkladı. Detaylar ⬇️

Galatasaray TV’de çalışan Serbay Şenkal, 2022 sonunda Galatasaray TV kanalındaki spikerlik vazifesinden alınmıştı.

Şenkal, kendi ismini taşıyan YouTube kanalında yaptığı açıklamada, toplumsal medyadaki ‘siyasi’ paylaşımları nedeniyle 2 ay evvel işten çıkartıldığını açıkladı.

GS TV’de işten çıkarılma sürecini anlatan Şenkal, kendisine Galatasaray Dijital Satış ve Pazarlama Anonim Şirketi’nden bir fesih bildirimi ulaştırıldığını, burada “net bir şekilde” toplumsal medyada yaptığı siyasi paylaşımlardan ötürü işten çıkarıldığının belirtildiğini aktardı.

YouTube üzerinden yayınladığı görüntüde bu paylaşımları tek tek gösteren Şenkal’ın yüklü olarak ekonomik kriz, sığınmacı siyasetleri üzerinden iktidarı eleştirdiği görüldü.

“Yazdıklarım olağan ki AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmektir” diyen Şenkal, “Sayın Cumhurbaşkanı, sizden tırnağımın ucu kadar korkmuyorum. Zerre kadar korkmuyorum. Ne yapabilirsiniz ki?” tabirini kullandı.

‘Sizin vicdanınız, merhametiniz nerede? Bu kadar mı insani hislerden nasibinizi almadınız? Size çok üzülüyorum bir gram merhametiniz yok, bir gram vicdanınız yok. Benim bu sebeplerden ötürü işten çıkarılmama vesile olan sizin zihniyetiniz’

Şenkal, “Var ya o denli amcalarımız, ‘iPhone’unu göster’ diyen amcalarımız. ‘Her konutta bir otomobil var’ diyen ağabeylerimiz. Ben onlara atıfta bulunan bir tweet atmışım. Bu hata mu? Bu niyetimi sarf etmem, benim işten çıkarılmama münasebet mi?” dedi.

‘İnsanlar kanılarını paylaşabilir. Beşerler küfür etmeden, bel altı vurmadan niyetlerini aktarabilmeli. Türkiye resmen sansürler ülkesi oldu. Türkiye’de beşerler kanısını, fikrini beyan etmiyor. He bu sarsıntıdan sonra bu dehşet duvarı yıkıldı. Bu zelzeleden evvel benim üzere çok ender insan vardı. Fakat Allah’a şükürler olsun ki maalesef bu felaket, başımıza gelen bu berbat şey binlerce insanın hayatını kaybetmesiyle birlikte beşerler artık burasına geldi, bardak taştı. Dehşet duvarı yıkıldı.’

Videonun tamamı ⬇️ Galatasaray TV’den neden çıkarıldım? Siyasi rejime, hakkımı helal etmiyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir