İnegöl Belediyesi Orman Yangınlarına Müdahale İçin Ekip Gönderdi


Çanakkale’de çıkan orman yangınlarına müdahale ve çalışmalara destek vermek adına İnegöl Belediyesi 1 su tankeri ve 2 personeli bölgeye sevk etti.

Çanakkale’de Pazar günü başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyü yakınlarında çıkan orman yangınlarını biran evvel kontrol altına almak adına bölgeye farklı şehitlerden takviye ekipler de gidiyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi de 1 su tankeri ve 2 personeli bölgeye sevk etti.

Yangın haberinin ardından harekete geçen İnegöl Belediyesi, Park Bahçeler Müdürlüğünde görevli 2 personel ile su tankerini Pazar akşamı bölgeye sevk gönderdi. Sabah erken saatlerde Çanakkale’de koordinasyon merkezine ulaşan ekipler, yangına müdahale noktasında yapılacak görevlendirme sonrası sahaya inerek çalışmalara katılacak. Belediye Başkanı Alper Taban da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Karınca kararınca… Çanakkale’de çıkan orman yangınına müdahale için su tankeri ve iki çalışma arkadaşımız yola çıktı. Kazasız belasız yangını söndürerek dönün inşallah.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir