MHK Başkanı Lale Orta için ortaya atılan iddialar Dursun Özbek’i şaşkına çevirdi: Hayretler içinde kaldım

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 1905 GSYİAD “Düşler Vadisi” projesinde açıklamalarda bulundu. Özbek, MHK Başkanı Lale Orta için ortaya atılan savlar ve Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un açıklamaları ilgili de konuştu.

“GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR”

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN HEYETLERİ VAR”

Özbek, Jorge Jesus’un “Maçlar alanda kazanılmıyor” açıklaması için ise “Bu sorunun muhatabı ben miyim? Bu türlü bir beyanda bulundu. TFF var, Türkiye Cumhuriyeti’nin şuraları var. Herkes, her şeyi söyleyebilir. Doğrudur, yanlıştır bunu tartışmak yerine, kullandığı sözlerdeki yük Türk futbolu ile ilgili. Onun yorumunu biz yapacak değiliz. Benim muhatabım değil, Türk futbolunun heyetleri var onlar baksınlar, incelesinler. Ne gerekiyorsa onların yapması lazım. Şuralar bunu dikkate alacaktır diye düşünüyorum. Bunun muhatabı TFF’dir. Onların dikkat etmesi gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamalarının tamamı şöyle:

“RİVA VE FLORYA TOPRAKLARI İÇİN YETKİYİ GENEL KONSEYDEN ALDIM”

2014’te merhum Duygun ağabey ile vazifeye geldiğimiz vakit, Galatasaray‘ın mali tablosu aşikâr, bu tabloyla sürdürülebilir bir sportif faaliyet yaşamak mümkün değil. Bir yere gelip tıkanacağımızı kendisine anlattım. ‘Esas faaliyetimizin dışında kimi projelerle bu sportif faaliyetlerimizi sürdürülebilir hale getirmemiz gerekir’ dedim. Kendisi de ‘İyi olur’ dedi. Onun üzerine Mecidiyeköy’deki 2100 metrekarelik yerimiz üzerinde bir otel projesi geliştirdik. Ondan sonraki devirde lider seçilemediğimiz için proje o biçimde kaldı. 2015’te lider olduktan sonra birebir görüşü idareyle paylaşmak suretiyle genel konseye geldim. Genel şurada da bu görüşümü anlattım. O gün itibariyle Riva ve Florya yerleri için proje yapma yetkilerini genel konseyden aldım. Riva projesi bugüne kadar geldi.

“170 MİLYON DOLAR ARTI 90 MİLYON LİRA YARAR SAĞLADI”

Riva toprağı, bugüne geldiği vakit Galatasaray‘a ne kadar yarar sağladığını paylaşmak istiyorum. Riva toprağı, başladığı günden bu yana Galatasaray‘a 170 milyon dolar artı 90 Milyon TL yarar sağlamıştır. Kulüp hesaplarına girince bunu görürsünüz.

“BORÇLARIN ÖLÇÜSÜNE BAKILDIĞINDA EN DÜZGÜN GALATASARAY”

Bankalara gidin, daima şunu söylüyorlar; 3 büyükler içinde finansal yapısı, borçların ölçüsüne bakıldığı vakit ve getirilere bakıldığı vakit en yeterli durumda Galatasaray. Bunun bir tek sebebi var. Riva’dan kaynaklandırdığımız 170 milyon dolar. Galatasaray‘ın finansal yapısında büyük bir düzelmeye sebep olmuştur. Büsbütün düzelmiştir, hayır. Fakat giderek amacımıza ulaşacağız.

“HİÇ KİMSE MERAK ETMESİN”

Konya’da bir yol kazası oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray hala. Taraftarların bugüne kadar gösterdikleri takviyeyle buraya geldik. Konya’da o sonuca karşın, taraftar oyuncularımızı çağırdı ve alkışladı. Birebir dayanağın devam etmesini istiyorum, edecektir de. İnşallah Mayıs’ta gereken sonucu alacağız. Hiç kimse merak etmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir