Mümtaz Aslan Orhaneli’ye ne vadediyor?

ASLI YEŞİLYURT/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Aylin Tekir’in moderatörlüğünde Gazeteci Müellif Mesut Demir ve Gazeteci Muharrir Mehmet Ali Ekmekçi’nin değerlendirmeleriyle ekrana gelen “Herkes Duysun” isimli gündem programına İYİ Parti Orhaneli Belediye Lider Adayı Mümtaz Aslan konuk oldu.

İYİ Parti Orhaneli Belediye Lider Adayı Mümtaz Aslan soruları yanıtladı.

MÜMTAZ ASLAN KİMDİR?

Programa kendini tanıtarak başlayan İYİ Parti Orhaneli Belediye Lider Adayı Mümtaz Aslan, “8 Ağustos 1965 Orhaneli doğumluyum. 1977 de ilkokula başladım. Daha sonra ise okuma fırsatım olmadı ortaokulu ve liseyi dışarıdan okudum. 1979 yılında Bursa’ya geldim. Bursa’da 14 yıl lokantacılık mesleğini edindim. Daha sonra 1993 yılında Orhaneli’ye dönerek küçük bir lokanta açtım ve yaklaşık 32 yıldır orada yemek işiyle uğraşan Orhanelili bir hemşehrinizim. Bu 32 yıllık sürecin 14 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığı yaptım. Sonrasında iki devir Bursa BESOB yöneticiliği yaptım. 4 yıl önce İYİ Parti tekrar kurulduğunda ise siyasete döndüm ve ilçe başkanlığı misyonuna başladım. Artık ise memleketime hizmet etmek için belediye başkanlığına aday oldum. Genel Liderimizin Türkiye’de birinci aday gösterdiği kişi benim, inşallah birinci kazanan da ben olurum” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN KAPISINI TEK TEK GEZDİK”

Orhaneli’de her haneyi tek tek gezdiğini belirten Mümtaz Aslan, “7600 hanemiz, 19 bin 500 nüfusumuz, 16 bin 224 seçmenimiz var. Biz de 7600 hanenin tamamını gezelim diyerek serüvene başladık. Bu kış aylarında eşim ve arkadaşlarımla tüm hemşehrilerimizin kapısını tek tek gezdik. Her kapıya giderek kendimizi anlattık. Biz sizinle yaşıyoruz, sizinle birlikte dertlenmek istiyoruz dedik. Kendimizi anlattığımıza inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZİ KAYBETTİK” DEDİ

Orhaneli’de eksiklerin yanı sıra geçmişte olan bedellerin bile yok olduğuna değinen Aslan, “80’li yıllarda olanların yok olduğunu görüyorum. Benim çocukluğumda açık ve kapalı sinemalar vardı. Şu anda Orhaneli’de bunlar eksik. Çok hoş bir hamam kültürü vardı, şu anda hamamımız yok. Yani biz tarihte var olanları bile kaybettik. Nüfus kaybı olarak soruyorsanız, 2002 yılında 31 bin nüfusu olan bir ilçenin bugün maalesef 18 bin nüfus var. 19 bin 500 nüfusun bir kısmı mahallî seçimlerden ötürü taşınan nüfus. Aslında orada oturmuyorlar. 77’li yıllarda 49-50 bin olan nüfusumuz göç etmiş. Daima göç veren bir ilçeyiz zira birçok kıymetimizi kaybettik. Bundan ötürü Orhaneli yok olmaya süratle koşuyor. Biz orada yaşayan beşerler olarak ‘Öyle bir vazife üstlenelim ki, bu nüfusu çiftçiliğe kazandıralım, çiftçilere dayanak verelim ve halkımızın burada yaşayanlarını tekrar Orhaneli’ye geri getirerek istihdam sağlayabilecek projelerle destekleyelim’ dedik. Eksikleri tamamlamak için aday olduk. Çok kan kaybeden ilçemizi tekrar canlandırmak istiyorum.

“BAZI MAHALLELERDE DOĞAL GAZ YOK”

Orhaneli’de hala devam eden doğal gaz sorunlarından de bahseden Aslan, “Biliyorsunuz doğal gaz yeni geldi. Şu anda doğal gazla ilgili bir derdimiz yok fakat hala kimi noktalara ulaşmadı. 2 bin civarında nüfusu olan mahallelerimizde doğal gaz yok. Bursa’da emekli olmuş lakin doğal gaz olmadığı için memleketine dönmeyenler var. Doğal gazı tüm mahallelerimize ulaştırmak ve bilakis göçü başlatarak nüfusu artırmak istiyoruz” kelamlarını söyledi.

“ORHANELİ HALKI GÜLEN YÜZ İSTİYOR”

Başkan Adayı Mümtaz Aslan, öncelikli olarak Orhaneli halkının tekilleştirilmemiş bir zihniyet istediğine değinerek “Orhaneli halkı baskıdan kurtulmak istiyor. Gülen yüz istiyor. Beşerler acı ve tatlı günlerinde yanında olan birini istiyor. Ben onların istedikleri biri olduğuna inanıyorum. Halkımla birlikte yaşadığım için tüm mahallelerdeki meseleleri biliyorum, vatandaşın durumunu biliyorum, eksikleri en uygun bilen benim diyorum zira Orhaneli’de yaşıyorum” dedi.

“ORHANELİ’NİN TÜM PROBLEMLERİNİ BİLEN LİDER BENİM”

Seçim sürecinde herkese muvaffakiyet dileklerini de ileten Mümtaz Aslan, “6 tane adayımız var, herkese muvaffakiyetler diliyorum lakin seçimin sonunda ben kazanmak istiyorum. Zira bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Adaylar ortasında Orhaneli’de yaşayan tek kişi olarak Orhaneli’nin tüm sıkıntılarını bilen lider benim. İnşallah hemşehrilerim de bana teveccüh ederse onların istediği lider olacağım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir