PSM Loves Summer 12 Ağustos’ta Mercury Ödüllü Benjamin Clementine’ı Ağırlıyor!


İlk albümü ‘’At Least for Now’’ ile yakaladığı büyük başarıyı Mercury ödülüyle taçlandıran, 2019 yılında Fransız hükümeti tarafından ‘Sanat ve Edebiyat Şövalyesi’ seçilen, kendine özgü tarzı ve etkileyici sözleri ile dünyanın en saygın sahnelerinde performanslar sergileyen Benjamin Clementine, PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 12 Ağustos’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde unutulmaz bir konsere imza atacak.

Benjamin Clementine, sağlık problemleri ve maddi imkansızlıklar içinde sokaklarda başladığı müzik kariyerini 2015 yılında tüm zorluklara rağmen çıkardığı ilk albümü ‘’At Least for Now’’ ile devam ettirdi. Aynı yıl bu albümle hem Mercury ödülü hem de Ivor Novello Ödülleri’nde ‘’Yaşam Boyu Başarı Ödülü’’ne layık görülerek kısa sürede müzik dünyasının önde gelen isimlerinden biri haline gelen yetenekli sanatçı, 2019 yılında Fransız hükümeti tarafından sanata katkılarından dolayı ‘’Sanat ve Edebiyat Şövalyesi’’ ilan edildi. İngiliz şarkıcı, söz yazarı, şair ve multi-enstrümantalist Benjamin Clementine PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisi kapsamında 12 Ağustos akşamı %100 Müzik katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahne alacak. 

İkinci albümü ‘’I Tell A Fly’’ ile başarısını sürdürürken Barbican Centre’da albümün adını taşıyan ‘’Benjamin Clementine: I Tell A Fly’’ adlı performansıyla büyük beğeni toplayan sanatçı aynı zamanda 2019 yılının en popüler filmlerinden olan ‘’Joker’’de kullanılan ‘’London’’ parçasıyla bilinirliğini arttırdı. ‘’Difference’’, ‘’Residue’’, ‘’Delighted’’ gibi 2022’ye damgasını vuran parçaların bulunduğu son albümü ‘’And I Have Been’’ ile sevenleriyle buluşan Benjamin Clementine, Glastonbury, Coachella, Montreux Caz Festivali, Eurosonic Festival ve Reading & Leads gibi büyük festivallerin yanı sıra dünyanın en saygın sahnelerinde performanslar sergileyerek, şiirsel sözleri ve monologlarıyla süslediği besteleriyle müzik dünyasında unutulmayacak bir yer edindi. 

‘’Nemesis’’, ‘’Cornerstone’’ ve ‘’London’’ gibi kültleşmiş eserlerinin de bulunduğu repertuvarıyla dinleyicilerini benzersiz bir yolculuğa çıkarmak üzere PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında 12 Ağustos Cumartesi saat 21.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne geliyor.

PSM Loves Summer % 100 Müzik: Benjamin Clementine konserinin biletleri passo.com.tr’de satışta. 

Bilet Fiyatları:

1.Kategori: 825,00₺

2.Kategori: 715,00₺

3.Kategori: 605,00₺

4.Kategori: 495,00₺

5.Kategori: 440,00₺

6.Kategori: 396,00₺

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir