Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile anlaşmazlık yaşadığı iddiasını yalanladı: Davamızın lideridir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir programda kabinedeki 17 bakanın milletvekili adayı olacağını açıkladı. Erdoğan, “17 kabine üyemin çabucak hemen her birine değişik vilayetlerde misyonlar vereceğiz. Kabindeki 17 isim milletvekili adayı olacak. Büyükşehirler bakan arkadaşlarım için en uygun yerlerdir. Onları büyükşehirlerden belirledik, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yenilenmeye, tazelenmeye, yeni başlangıçlar yapmaya her vakit muhtaçlık var.” tabirlerini kullandı.

SOYLU İÇİN “SAMSUN” ARGÜMANI ORTAYA ATILDI

Bu kelamlar siyaset gündemini bir anda değiştirirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Samsun’dan vekil yapılmak istendiği lakin Soylu’nun bu karara karşı çıktığı sav edildi.

“BEN DEĞİL, BİZ DEMENİN ZAMANIDIR”

Konuyla ilgili kimi sitelerde haberler çıkarken Bakan Soylu iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi. Soylu, paylaşımında şu tabirleri kullandı: “Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan davamızın başkanıdır. Ayasofya’yı bizimle tekrar buluşturan önderimizdir. Davamız büyüktür ve bizden sonraki jenerasyonların omzundadır. Ne kadar kesif çabaların içerisinden geçsek de vücudumuz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin vaktidir.

“VEKİL OLMAK YA DA OLMAMAK TARTIŞMASI DAVAYA SAHİP OLMAMAK DEMEKTİR”

Büyük bir davayı kişiselleştirmek, milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, yüzyılın seçiminde hele de asrın felaketinde, davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir… Biz, davamızın neferleriyiz. Geleceğin Güçlü Türkiyesi, davamızın omuzlarında yükselecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir